تاریخچه پیدایش و پیشرفت فلزیاب ها

فلزیاب هایی که امروز استفاده می کنید دارای تاریخی شگفت انگیز و طولانی هستند. در حقیقت، تاریخچه فلزیاب ها بسیار جالب است و حتی شامل یک رییس جمهور سابق است!

اولین فلزیاب ظاهر می شود

در اواسط دهه ۱۸۰۰، بعد از اختراع برق، بسیاری از دانشمندان، محققان و معدن چیان طلا شروع به آزمایش این ایده کردند که می توان ماشینی را کشف کرد که می تواند فلزهای موجود در زیرزمین را پیدا کند. یک دستگاه مانند این بسیار سودمند است برای بسیاری از بازرگانان که هنوز پس از «Gold Rush» به دنبال طلا هستند و به همین ترتیب می تواند اولین فرد را برای یافتن یک فلزیاب ، بسیار غنی داشته باشد.

تاریخچه پیدایش و پیشرفت فلزیاب ها

جریان استفاده از فلزیاب در زمان الکساندر گراهام بل

با این حال، اولین فلزیابی که در تاریخ به آن اشاره شده است، هیچ ارتباطی با جستجوی طلا ندارد. در عوض، آن را در تلاش برای نجات دادن جیمز گارفیلد رئیس جمهور در واشنگتن، D.C مورد ضربت گلوله قرار گرفته بود. در تاریخ ۲ ژوئیه ۱۸۸۱، در ایستگاه راه آهن بالتیمور و Potomac توسط چارلز جی Guitau مورد استفاده قرار گرفت استفاده شد. رئیس جمهور از پشت  مورد ضربت گلوله قرار گرفت، اما خوشبختانه زخم او را نکشت. اما متاسفانه پزشکان نمی توانستند گلوله را پیدا کنند و گارفیلد هم چنان رنج می برد.

یکی از بازدید کنندگانش در آن زمان، الکساندر گراهام بل، به طور خاص برای پیدا کردن این گلوله، یک فلزیاب ساخته بود، اما متأسفانه تلاش هایش ناموفق بود. به نظر می رسد فنر های فلزی در تخت خواب رئیس گارفیلد باعث گمراه شدن این ماشین و ارائه نتایج اشتباه توسط آن می شد. رئیس جمهور گارفیلد در نهایت در ۱۹ سپتامبر ۱۸۸۱ از زخمش فوت کرد.

تاریخچه پیدایش و پیشرفت فلزیاب ها

بهبود طراحی اصلی فلزیاب

اگر چه اولین فلزیاب به نجات بیستمین رئیس جمهور ایالات متحده کمک نکرد، ماشین الکساندر گراهام بل یک فلزیاب قابل قبول بود و در واقع نمونه ای اولیه برای فلزیاب هایی شد که قرار بود در آینده ساخته شوند. در ابتدا، این ماشین ها واقعا بزرگ، و پیچیده بودند، و در لوله های خلاء اجرا شد. اما، آنها مفید بودند و در نتیجه محبوبیت آن ها افزایش یافت. یکی از مهم ترین نکات در مورد این این فلزیاب های اولیه، این بود که برای پیدا کردن و پاکسازی مین های زمینی و بمب های منفجر نشده در سراسر اروپا پس از جنگ جهانی دوم و جنگ جهانی دوم استفاده شد.

در همان زمان، گرهارد فیشر، بنیان گذار فلزیاب های فیشر، کشفی بزرگ در عرصه کار خود در سیستم های ناوبری ارائه کرد. پرتوهای رادیویی که از آن استفاده می شد، هر بار که سنگ در معرض سنگ ها قرار داشت، تحریف شد. همانطور که او در تلاش برای ایجاد زواید در سیستم خود بود، او استدلال کرد که این نوع تکنولوژی در مقیاس کوچک ممکن است به عنوان یک آشکارساز فلزی مفید باشد. در سال ۱۹۲۵ فیشر حق ثبت اختراع را در اولین آشکارساز فلزی قابل حمل صادر کرد و اولین دستگاه فیشر خود را به عموم مردم در سال ۱۹۳۱ فروخت.

تاریخچه پیدایش و پیشرفت فلزیاب ها

دهه ۱۹۵۰ تا فلزیاب های حرفه ای و پیشرفته ی امروزی

اگرچه فیشر نخستین اختراع خود را بر روی یک ردیاب های فلزی ارائه کرد، او تنها یکی از کسانی است که تکنولوژی مورد استفاده در فلزیاب ها را پیشرفت داده و تکمیل کرده است. Charles Garret، بنیانگذار فلزیاب های Garrett یکی دیگر از بازیکنان مهم در توسعه فلزیاب  های امروز است.

مهندس برق توسط تجارت، Garrett شروع به تشخیص فلز به عنوان یک سرگرمی در اوایل ۱۹۶۰s. پس از سعی کردن انواع دستگاههای موجود در بازار، او نمیتوانست کسی را پیدا کند که توانایی انجام هر کاری را داشت. بنابراین او شروع به کار در فلزیاب خود کرد. پس از تحقیقات زیادی او توانست یک ماشین را ایجاد کند که راندگی نوسانگر را از بین برد و همچنین چندین کویل منحصر به فرد را به ثبت رساند که همه آن ها به طور عمده طراحی شده بود.

تاریخچه پیدایش و پیشرفت فلزیاب ها

عوامل دیگری که به طور گسترده ای در توسعه ی فلزیاب ها تاثیر می گذارند، همان طور که ما امروز می دانیم، ترانزیستورهایی است که توسط جان باردین، والتر براتتن و ویلیام شاکلی در سال ۱۹۴۷ اختراع شده اند. همچنین تدوینگرها، طرح های جدید کوئل و تکنولوژی بی سیم. همه اینها و موارد دیگر اجازه می دهد تا فلزیاب به ماشین های سبک، قابل حمل، آسان برای استفاده، ماشین آلات برای کشف در عمق بالا که امروز ما می شناسیم تبدیل شود.

با توجه به تعداد افرادی که به طور حرفه ای و آماتور حضور دارند و همچنین سرعت سریع پیشرفت تکنولوژیک به طور کلی، آینده فلزیاب ها می تواند حدس هر کسی باشد. اگرچه می توان تقریبا تضمین کرد که فلزیاب ها برای تکمیل گنجینه های بیشتر به تکامل و تغییر ادامه خواهند داد. شکارچیان گنج صرفا ترک نکنند، و همانطور که می توانید تاریخچه آشکارساز فلزی را تا این لحظه ببینید، این افراد پرشور و مبتکر است که ماشین های خود را امروزه ساخته اند. و چه کسی به آینده در تشخیص فلزات نفوذ خواهد کرد.

 

..::.مشاوره و خرید::..

کاربر گرامی، برای مشاوره و خرید بهترین دستگاه های فلزیاب، طلایاب و ردیاب با شماره ۰۹۰۲۸۲۲۸۵۴۰ تماس بگیرید.

سوالات خود را در قسمت نظرات حتما با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *